Jammer dat het niveau van HonkbalSoftbal.nl de laatste jaren zo naar beneden is gedonderd. Het was zo’n aardig nieuwsorgaan toen Rogier van Zon uit Zwolle de drijvende kracht was. Het gaf mij altijd een plezierig gevoel dat een jongen, die ik met zijn tweelingbroer Egon bij de jeugd van Rooswijk had zien binnenkomen, over de nationale honkbalwereld schreef. Gewoon informatie, zodat je spelers bekend maakt en uitslagen naar waarde schat. Voor een kleine bond, zoals de KNBSB is, van grote waarde.
Rogier is al enige jaren niet meer met zijn hobby in de weer. Er was wat druk, de bond wilde de site graag in eigen beheer hebben. Zo ver kwam het ook. Het gevolg is dat er bijvoorbeeld in de periode buiten de competitie weinig aandacht is voor zaken die de leden van de Nederlandse clubs aangaat. De site is gericht op de softbalspeelsters in Mexico, de honkballers van Curacao, geweldige nederlagen in Japan en wat dies meer zij. Nu dagbladen, radio, televisie, kortom de oude media aan ons kleine honkbal/softbal wereldje vrijwel geheel voorbij gaan en de influencers en podcasts over gooien en slaan dun gezaaid zijn, is het zoeken naar een interessante nieuwsvoorziening vergeefs geworden. Dat was met de situatie met Rogier als een directeur, uitgever, scribent eigenlijk toch wel aardig geregeld. Ik vind het, zo zal duidelijk zijn, een gemis dat de berichtgeving zoals Rogier die gaf verdwenen is. Daar komt natuurlijk bij dat het hier om een jongen van Rooswijk gaat die van de KNBSB wel iets meer op waarde had kunnen worden geschat.
Vreemd hoe je je soms jonge spelers van vroeger herinnert. Aan Rogier en Egon denk ik aan stille, rustige jongens, kalm luisterend wanneer ik hen tussen de slagbeurten door met de anderen bijeen trok na het uitspreken van de tekst ,,kom eens even allemaal hier.” En dan volgde een pep talk. Ik vraag me trouwens ook nog wel eens af hoe we toen aan nieuwe leden kwamen. De club was niet groot, maar toch wel beduidend groter dan nu.
Theo Reitsma
Op 1 juli 2025 bestaat honk- en softbalvereniging Rooswijk tachtig jaar. In aanloop naar dit bijzondere jubileum schrijft ons ere-lid Theo Reitsma tachtig stukjes over toen, over nu, over honkbal, over softbal, over Rooswijk. Lees alle delen op onze pagina 80over80.