Nette mensen zijn het. Ik bedoel die mannen en vrouwen die hun hond(je) uitlaten en met een zakje de poep opvangen. Maar dan moeten ze dat natuurlijk wel weer kwijt en helaas daarbij is Rooswijk de laatste jaren in een slachtofferrol gekomen. Begrijp me goed ik heb echt nooit vermoed dat ik het hier nog eens over zou willen hebben maar het moet toch maar even. Op het sportpark is namelijk een probleem ontstaan. Dat spul gaat niet mee naar huis, nee dat wordt bij voorkeur in de prullenbakken van Rooswijk gekieperd. Ooit zijn die door hardwerkende types ingegraven met als bedoeling dat eventuele bezoekers van honk- en softbal hun flesjes, papieren zakdoekjes en zo konden wegwerpen. Hadden ze dat maar niet gedaan.
De enorme groei van mensen die een hond hebben en ze op het sportcomplex uitlaten heeft een kwalijk gevolg. Het is niet gebleven bij het loslaten van de dieren en bijbehorend roepen vanuit de verte dat ze niets doen, nee het gaat over de ontlasting. De poepzakjes zijn een ramp en worden bij een volle bak, en dat is snel, op de grond rondom gegooid. Glibberen, geen gezicht, een minpunt van de club, een rotnaam bij bezoekers.
Het is een van die punten die me bij Rooswijk zijn gaan tegenstaan. Een weerkerend probleem moet je oplossen. Iets wat je op zijn beloop laat gaan keert zich tegen je. Stap naar het gemeentehuis, help daar aan de gedachte dat er bakken voor die troep van de honden dienen te komen op plekken anders dan nu in gebruik. Verwijder eventueel die door Rooswijk ingegraven prullenbakken. Rotzooi moet je verwijderen, een probleem mag niet jaren doorwoekeren. Heus, die nette mensen met die hondjes willen Rooswijk niet dwars zitten, zij zijn zich van geen kwaad bewust. Is de club niet gewoon hard toe aan organisatorische pep?
Theo Reitsma
Op 1 juli 2025 bestaat honk- en softbalvereniging Rooswijk tachtig jaar. In aanloop naar dit bijzondere jubileum schrijft ons ere-lid Theo Reitsma tachtig stukjes over toen, over nu, over honkbal, over softbal, over Rooswijk. Lees alle delen op onze pagina 80over80.